KONST / Litografier / Färglitografi 8772017
*
nr 877 2017
Tom Krestesen
(f. 1927), Danmark
Färglitografi , Tom Krestesen (f. 1927), Strand med eka, 104/150, motivet: 60 x 45
Tom Krestesen, målare och konsthantverkaee, född i Kolding, Danmark 1927.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2014
kl 19:31:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 16:47:29
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Tom Krestesen
Tom Krestesen, målare och konsthantverkaee, född i Kolding, Danmark 1927.
Läs mer om Tom Krestesen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien skandinavisk strand med eka tom krestesen
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28
*
Tom Krestesen
Tom Krestesen, målare och konsthantverkaee, född i Kolding, Danmark 1927.
Läs mer om Tom Krestesen
nr 877 2017
Tom Krestesen
(f. 1927), Danmark
Färglitografi , Tom Krestesen (f. 1927), Strand med eka, 104/150, motivet: 60 x 45
Tom Krestesen, målare och konsthantverkaee, född i Kolding, Danmark 1927.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 16:47:29 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Tom Krestesen
Tom Krestesen, mÃ¥lare och konsthantverkaee, född i Kolding, Danmark 1927.Läs mer om Tom Krestesen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien skandinavisk strand med eka tom krestesen
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28