KONST / Litografier / Färglitografi 8772017
*
nr 877 2017
Tom Krestesen
(f. 1927), Danmark
Färglitografi , Tom Krestesen (f. 1927), Strand med eka, 104/150, motivet: 60 x 45
Tom Krestesen, målare och konsthantverkaee, född i Kolding, Danmark 1927.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2014
kl 19:31:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 16:47:29
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Tom Krestesen
Tom Krestesen, målare och konsthantverkaee, född i Kolding, Danmark 1927.
Läs mer om Tom Krestesen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien skandinavisk strand med eka tom krestesen
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38
*
Tom Krestesen
Tom Krestesen, målare och konsthantverkaee, född i Kolding, Danmark 1927.
Läs mer om Tom Krestesen
nr 877 2017
Tom Krestesen
(f. 1927), Danmark
Färglitografi , Tom Krestesen (f. 1927), Strand med eka, 104/150, motivet: 60 x 45
Tom Krestesen, målare och konsthantverkaee, född i Kolding, Danmark 1927.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/2 16:47:29 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Tom Krestesen
Tom Krestesen, mÃ¥lare och konsthantverkaee, född i Kolding, Danmark 1927.Läs mer om Tom Krestesen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien skandinavisk strand med eka tom krestesen
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38



